Aktualności

Strona główna

Aktualności

VI Dzień Miodu w Pszczynie

VI Dzień Miodu w Pszczynie

W dniu 16 sierpnia 2015 roku odbył się już po raz szósty Dzień Miodu
na Rynku w Pszczynie. W czasie imprezy można było zaopatrzyć się w miód i produkty pszczele, posłuchać prelekcji dr hab. Teresy Szczęsnej na temat „Właściwości prozdrowotne produktów pszczelich oraz badanie ich jakości”, posłuchać koncertów zespołów „Aplauz” i „Wadam”. Miłośnicy słodkości mogli wybierać najlepszy miód 2015 roku wśród 12 zgłoszonych do konkursu, wygrał miód gryczany Stanisława Kubika oraz spróbować miodowych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rudziczki. W trakcie Dnia Miodu zebrano duży kosz pełen słoików z miodem dla „Domu Kulejących Aniołów”. Wieczorem można było posłuchać kapeli „Górmani”.

Udostępnij wpis

Śląskie Dla Pszczół 2026

W kolejnej edycji tego konkursu organizowanego przez Województwo Śląskie, dofinansowanie w kwocie 22 763,00zł otrzymało zadanie Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach pt. ” „Hodowla pszczół

Zawiadomienie

Śp. Romuald Kowalski (1951 – 2026)Członek KP w Czernicy od 1976r. W latach 1990-2000 pełnił funkcja sekretarza, a w latach 2000-2019 prezesa kola. Od 2019r