Aktualności O Nas Zarząd Dokumenty do
pobrania
Duszpasterstwo Pszczelarzy Sekcja Historyczna Sekcja Hodowlana Trutowiska Punkt Zaopatrzenia Kontakt Dojazd Galeria Z życia Kół Pszczelarskie Strony Koła Pszczelarzy Ceremoniał Pocztu Sztandarowego Uwaga, zgnilec amerykański! Harmonogram prac w pasiece Roczny kalendarz zabiegów w pasiece
Piknik rodzinny z miodemPiknik rodzinny z miodem odbył się 10.06.2016 w Szkole Specjalnej nr 6 w Czeladzi. Koło pszczelarzy w Czeladzi przygotowało dla dzieci specjalne stoisko, które prowadziła najmłodsza pszczelarka z naszego koła Ewelina Kopczacka. Największą atrakcją stoiska był przeszklony ul pokazowy, który przywiózł pan Zenon Będkowski. Uczniowie, a także ich rodzice oraz wszyscy przybyli na piknik mogli skosztować miodu oraz pyłku pszczelego, którym częstował wiceprezes koła Józef Kopczacki. Piknik obfitował w wiele atrakcji przygotowanych dla uczniów m.in. w przejażdżki na koniach, liczne zawody sportowe, możliwość zobaczenia jak z bliska wygląda wóz strażacki, którym przyjechali strażacy z OSP Tuliszów.
Ewelina Kopczacka

Piknik integracyjny szkół czeladzkich z miodemPiknik integracyjny szkół czeladzkich z miodem odbył się 15.06.2016 w Zespole Szkól nr 2 w Czeladzi. Na stoisku wystawionym przez pszczelarzy z Czeladzi można było skosztować miodów oraz pyłku pszczelego, zobaczyć z bliska ramki z węzą oraz plastry z miodem, a nawet spróbować miodu "prosto z ramki". Dzieci przymierzały kapelusz pszczelarski. Wiceprezes Józef Kopczacki i Zenon Będkowski objaśniali funkcje pszczół w ulu szklanym, a Ewelina Kopczacka częstowała dzieci miodem i pyłkiem. Piknik obfitował w wiele atrakcji przygotowanych dla uczniów m.in. w przejażdżki na koniach, liczne zawody sportowe, możliwość zobaczenia jak z bliska wygląda wóz strażacki którym przyjechali strażacy z OSP Tuliszów.
Ewelina Kopczacka